Biała, czerwona, czarna, z domieszką owoców, cynamonu czy nawet kwiatów – wybór herbat jest ogromny, a wachlarz ich smaków wciąż się powiększa. Tym razem postanowiliśmy skupić się na zielonej herbacie, a konkretnie na pozytywach wypływających z jej picia.
Pobudza organizm i pomaga w pracy mózgowi
Dzięki zawartości teofiliny i kofeiny zielona herbata wspiera pracę naszego mózgu. Może być ona alternatywą dla kawy, ponieważ ma właściwości między innymi pobudzające i zwiększające nasz refleks.
Opóźnia procesy starzenia się
Dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom spowalnia starzenie się organizmu i znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwór. Z kolei wysoka zawartość polifenoli chroni nas przed wolnymi rodnikami.
Ma właściwości przeciwzapalne
Osoby borykające się z różnego rodzaju zapaleniami organizmu powinny pić zieloną herbatę. Jej skład zawiera wiele substancji przeciwzapalnych wspomagających regenerację organizmu.
Redukuje obrzęki
Dzieje się tak za sprawą substancji moczopędnych, które zielona herbata posiada. To właśnie dzięki nim pozbywamy się nadmiaru wody z organizmu.
Wspomaga odchudzanie się i obniża stężenie cukru we krwi
Nie od dziś wiadomo, że zielona herbata znacznie przyspiesza metabolizm, a także wspomaga obniżanie stężenia cukru we krwi, dlatego zaleca się ją do picia cukrzykom.
Wspomaga pracę organizmu i jego stan ogólny
Zielona herbata zawiera wiele ważnych substancji dla naszego organizmu. Należą głównie do nich:
antyoksydanty,
lipidy,
teina,
witamina A,B,C i E,
wapń, potas, fluor, miedź, cynk, mangan,
garbniki,
kofeina.
Czy picie zbyt dużych ilości zielonej herbaty może nam zaszkodzić?
W myśl starego powiedzenia “ Co za dużo, to niezdrowo” odpowiadamy: TAK, dlatego należy pamiętać, że osoby zdrowe powinny nie przekraczać picia ośmiu szklanek dziennie tego specyfiku.
Smacznego!