Fot. Unsplash
Monolook dresowy

Początek dresowego kultu

Historia dresów ma swój początek dość niedawno – zaledwie 100 lat temu wprowadziła je na salony jedna z francuskich marek zajmujących się odzieżą sportową. Takie też było ich pierwotne przeznaczenie – miały to być wygodne ciuchy do uprawiania sportu i aktywności fizycznych.

Przez lata spodnie dresowe używane były jedynie do ćwiczeń, w stylizacjach codziennych można było je zobaczyć dopiero w latach 70. Do popularyzacji tego elementu garderoby przyczyniły się również światowe, filmowe produkcje – takie jak kultowy film „Rocky”. Pamiętacie słynną scenę, kiedy główny bohater biegnie po schodach prowadzących do filadelfijskiego Muzeum Sztuki? No właśnie! Wszyscy pamiętamy. Od tego momentu dresy zaczęły przeżywać swoje „5 minut”, które trwa do dziś.

Rys wyjątkowej historii

Przez lata trwała miłość do dresów i ludzie podążali za tym trendem. W latach 90. pojawił się chwilowy kryzys przez „chłopaków z blokowisk”. To załamanie jednak było naprawdę chwilowe, ponieważ niedługo po nim, całe na dresowo, na salony weszły Spice Girls. Jedna
z dziewczyn – Sporty Spice, szczególnie uwielbiała ten element garderoby.

Ten trend stale się utrzymywał – spotkanie na ulicy kogoś w dresach nie było niczym szczególnym, ani nie kojarzyło się jedynie z uprawianiem sportu.

Dresowy przełom

Gdzie zatem moment, w którym wszyscy oszaleliśmy za kompletami dresowymi? Niestety, albo i stety, właśnie tam, gdzie początek home office, lekcji zdalnych oraz niezależnego od nas siedzenia w domu, spowodowanych przez pandemię koronawirusa.

Dresowe monolooki

Jeśli lubisz nosić się w jednym kolorze… dresowe monolooki będą dla Ciebie idealne! Zestawienie spodni i bluzy w tych samych kolorach jest obecnie bardzo, bardzo modne! Jeśli jednak nie przepadasz za tym rodzajem rutyny – mixuj kolory dowolnie!

Komu dedykowane są komplety dresowe? Każdemu!

 

Jeżeli jeszcze tego nie „czujesz”, próbuj różnych konfiguracji. Może bluza dresowa
w zestawieniu z elegancką spódnicą będzie tym, czego szukasz? Spodnie dresowe w zestawieniu ze zwykłym t-shirtem bądź koszulką z długim rękawem również stworzą interesujący duet. Jednokolorowy komplet dresowy będzie świetną bazą – dobierzesz do niej ogrom dodatków!

Ciesz się wygodą, baw się modą! 

Leave a comment