Makijaż na upały – 5 rzeczy, o których warto pamiętać

Upały trwają w najlepsze. Makijaż na taką pogodę co roku jest nie lada wyzwaniem. Podkład, którego używamy w chłodniejszych okresach roku nagle przestaje się sprawdzać, a makijaż dosłownie z nas spływa!

W czasie upałów najlepiej ograniczyć make up do minimum. Czasami to niełatwa sprawa – niedoskonałości cery, jasna oprawa oka, czy po prostu – nielubienie siebie w wersji soft make up.

 

Pierwszy krok – pielęgnacja

Latem niezwykle istotne jest dbanie o pielęgnację naszej cery. Przy wysokich temperaturach nasza skóra podatna jest na oparzenia słoneczne – należy więc pamiętać o filtrach. Odpowiednie przygotowanie skóry to podstawa każdego trwałego makijażu – nie tylko tego wykonywanego latem.

Filtry 50SPF najlepiej chronią skórę przez niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Dzięki nim uniknięcie oparzeń, a za kilka lat skóra, pozbawiona zmarszczek Wam za to podziękuje.

 

Drugi krok – baza

Makijaż, który mamy nosić podczas upałów musi być przede wszystkim trwały. Jeśli chcemy, by wytrzymał wysokie temperatury, musimy pamiętać o tym, jak ważna jest baza.

To produkt, który nakładamy po pielęgnacji, a przed aplikacją podkładu. Zależnie od tego, jakiego efektu oczekujemy – taką bazę wybieramy. Ich wybór jest niezwykle szeroki – od matujących, aż po rozświetlające.

 

Trzeci krok – produkty wodoodporne

Gwarantują trwałość nawet w najtrudniejszych warunkach. Kosmetyki wodoodporne zapewnią nam maksymalną trwałość makijażu. W takiej wersji skompletujemy praktycznie całą kosmetyczkę, ponieważ w sprzedaży są dostępne wodoodporne: bazy, podkłady, tusze do rzęs, pomady do brwi, a nawet korektory pod oczy!

 

Czwarty krok – kremowe kosmetyki

Róże w sticku czy cienie w kremie będą doskonałą letnią alternatywą dla tradycyjnych produktów sypkich. Zaaplikowane na podkład dają bardzo naturalny, lekki efekt, doskonale stapiają się ze skórą i świetnie się trzymają. Sprawiają wrażenie „drugiej skóry”, praktycznie nie widać, że w ogóle mamy na sobie makijaż.

 

Piąty krok – utrwalenie

Jak sprawić, by makijaż w upalne dni był trwały? Makijaż spryskany sprayem fixującym sprawi, że stanie się on wodoodporny. To ciężki produkt, więc lepiej sięgać po niego, gdy sytuacja naprawdę tego wymaga – ważna impreza rodzinna czy wesele. Stosowany codziennie może niekorzystnie wpływać na naszą skórę.

 

Jakie są Wasze sposoby na przedłużenie trwałości makijażu w bardzo upalne dni?

Leave a comment