W dzisiejszych czasach Internet jest największą potęgą reklamową i firmy, które w nim nie istnieją nie mają praktycznie żadnych szans na rynku, a już na pewno nie mają szans na szybki rozwój. Odpowiednio dobrana reklama, social media oraz pozycjonowanie strony w Google może w kilka chwil zwiększyć liczbę klientów kilkukrotnie! Należy jednak pamiętać, że reklama na Facebooku czy w Google to dopiero początek.

Rola pozycjonowania strony w rankingu wyszukiwarek jest coraz większa: w praktyce cały ruch w wyszukiwarce na daną frazę kierowany jest na strony znajdujące się na szczycie listy (które de facto zawsze znajdują się na stronie pierwszej). Jak widać na tym przykładzie, ważny jest również wybór odpowiedniej nazwy domeny – powinna być ona jak najbardziej zbliżona do naszej działalności.

Korzyści jakie niesie ze sobą pozycjonowanie stron internetowych.

Przynajmniej na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z prostym problemem – wybieramy dobrą nazwę domeny i umieszczamy ją na szczycie Google. Niestety, nie jest to takie proste jak się wydaje, ponieważ wszystkie te domeny zostały już zajęte przez kogoś innego. W takiej sytuacji pomocne będzie skorzystanie z jednego z wielu darmowych generatorów nazw stron internetowych.

Pozycjonowanie stron internetowych ma na celu podniesienie pozycji Twojej strony w wynikach wyszukiwania na interesujące Cię frazy. Sprzedając świece sojowe w Krakowie i będąc na pierwszym miejscu dla frazy “świece sojowe Kraków” musisz generować klientów i spore zyski. Co ważne, jest to reklama stała, a nie jak w przypadku kampanii płatnych, że po zakończeniu płacenia za nią tracimy całą jej skuteczność. Tutaj wypracowane efekty będą nawet przez lata. Selekcja i ranking stron internetowych przez Google bierze pod uwagę setki czynników. Najważniejsze to znać te czynniki, a następnie poprawnie zaimplementować je na swojej stronie.

 

 

Optymalizacja strony przy pozycjonowaniu stron www.

Optymalizacja strony pod kątem wyszukiwarek internetowych nazywana jest SEO (Search Engine Optimization) i polega na zwiększeniu widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania dla zadanego zestawu fraz.

Skuteczne SEO dzieli się na kilka działań.

Etapy pracy w pozycjonowaniu stron internetowych:

Audyt SEO strony internetowej i konkurencji

Pierwszą rzeczą, którą robimy po wykonaniu strony internetowej jest przeprowadzenie audytu i sporządzenie raportu. Raport zawiera wszystkie niezbędne uwagi i zalecenia, które są nam potrzebne do rozpoczęcia procesu optymalizacji.

Analiza i stworzenie strategii pozycjonowania (dobór słów kluczowych, architektura strony)

Po otrzymaniu raportu, optymalizujemy stronę pod kątem wyszukiwarek Google. Obejmuje to optymalizację treści, poprawę szybkości działania, upewnienie się, że każda strona w witrynie jest przyjazna dla urządzeń mobilnych, itd. 

Pisanie treści

Link building (pozyskiwanie linków prowadzących do Twojej strony)

Tworzymy również strategię link buildingu w oparciu o niszę biznesową i strony konkurencji.

Kontynuacja optymalizacji, monitorowanie i raportowanie uzyskanych efektów.

Najlepiej jest pisać te treści samodzielnie, ponieważ jesteś najlepszą osobą, która wie, co Twoi klienci chcieliby przeczytać o Twoich produktach lub usługach. Jeśli masz większą stronę internetową i nie masz czasu lub umiejętności pisania treści dla niej, możesz zatrudnić profesjonalnego copywritera.

Jak działa skuteczne pozycjonowanie stron www?

Strona internetowa powinna być zaprojektowana przede wszystkim pod kątem potrzeb klienta. Jeśli jesteś osobą fizyczną, która chce przyciągnąć klientów do swoich produktów, warto zrobić stronę internetową w formie sklepu lub bloga. Wszystko zależy od tego, co chcesz umieścić na stronie. Google patrzy również na to, jak wiele innych stron internetowych linkuje do Twojej witryny. Nazywa się to link popularity i jest dość ważne w określaniu, jak wysoko Twoja strona uplasuje się w wynikach wyszukiwania. Pytanie brzmi, jak możemy dostać inne strony do linków do naszych stron? Można to zrobić poprzez wzajemne linkowanie, czyli poprzez znalezienie innych odpowiednich stron o podobnej treści i uzgodnienie wzajemnego linkowania lub można dołączyć do giełd linków takich jak Link Market. Istnieją również płatne usługi, które pomagają w zdobywaniu linków do Twojej witryny.

Następną rzeczą, na którą patrzy Google jest to, jak często pewne słowa kluczowe pojawiają się na Twojej stronie. Te słowa kluczowe powinny być istotne dla treści strony, a nie tylko powtarzane w kółko bez powodu. W rzeczywistości, jeśli powtarzasz je zbyt często, Google pomyśli, że próbujesz go oszukać i obniży ranking Twojej strony.

Audyt SEO jako zapewnienie sprawnego działania pozycjonowania stron oraz skuteczne pozycjonowanie sklepów internetowych.

Audyty SEO są bardzo ważną częścią całego procesu optymalizacji dla wyszukiwarek. Mogą one pomóc zoptymalizować witrynę pod kątem jak najlepszych wyników i upewnić się, że nie jest ona karana przez wyszukiwarki. Faktem jest, że istnieje wiele różnych aspektów SEO, a Twoja witryna może być dobra w niektórych obszarach, a zła w innych.

Przeprowadzenie audytu znacznie zwiększy szanse na uzyskanie wyższych pozycji w rankingu i zwiększenie ruchu na stronie. Nawet jeśli dobrze sobie radzisz ze swoją witryną, nadal musisz to robić co jakiś czas, ponieważ rzeczy zmieniają się z czasem i to, co działało wczoraj, może nie działać dzisiaj.

Audyty SEO to świetny sposób, aby dowiedzieć się, co należy zmienić, aby Twoja witryna osiągała lepsze wyniki w wyszukiwarkach. Mogą one również pomóc w ustaleniu, czy istnieją jakiekolwiek problemy, które należy naprawić, aby nie wpływały one negatywnie na rankingi lub, co gorsza, prowadziły do nałożenia kary przez Google lub inne wyszukiwarki.

Pozycjonowanie lokalne – gwarancja popularności marki dla firm z Krakowa i nie tylko.

W przypadku pozycjonowania lokalnego, musisz dokładnie wiedzieć, czego potrzebują Twoi klienci i co możesz zrobić. W Krakowie i okolicach jest wielu potencjalnych klientów, którzy będą chcieli skorzystać z Twoich usług. Ważne jest aby rozszerzyć działalność marketingu nie tylko w obszarze miasta, w którym są oferowane usługi, ale też na bliską okolicę. W tym przypadku korzystne będzie ujęcie zarówno Krakowa i okolic.

Pozyskiwanie linków, czyli link building. Jak zapewnić widoczność strony, a tym samym przewagę nad konkurencją

SEO to zespół działań mających na celu ulepszenie Twojej strony internetowej w taki sposób, aby była ona łatwiejsza do odczytania przez bota Google. Oznacza to, że po zaindeksowaniu Twoja strona będzie pojawiać się na górze wyników wyszukiwania przy wyszukiwaniu konkretnych słów kluczowych w Google. Im wyższa pozycja, tym większa szansa, że użytkownicy trafią na Twoją stronę z informacjami, których szukają.

Proces SEO dzieli się na on site i off site. On site to wszystkie działania, odpowiedzialne za widoczność witryny, które są wykonywane bezpośrednio na stronie. Off site to wszystkie działania poza witryną. Głównym z nich jest link building, czyli pozyskiwanie linków zewnętrznych prowadzących do Twojej strony.

Aby poprawić widoczność swojej strony internetowej są one elementem obowiązkowym. Warto wiedzieć, że linki są elementem, który pozwala na zdobycie przewagi nad konkurencją. W przypadku pozycjonowania lokalnego linkowanie jest nieco tańsze. Ale cena zależy też od danej branży, tego czy zakres usługi pozycjonowania ma się skupić dodatkowo też na całej Polsce, itd. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie.

Artykuł powstał przy współpracy ze specjalistą od pozycjonowania stron internetowych https://lukaszsurma.pl/

Leave a comment