Rozszerzające się lub pęknięte naczynka mogą dotknąć każdego bez względu na wiek i płeć. W szczególności osoby w cerą naczynkową borykają się z nimi na co dzień, a zamykanie ich często jest bezskuteczne.

naczynka

Co jest przyczyną widocznych naczynek na twarzy?

Czynników może być wiele. Przede wszystkich należą do nich geny, nieodpowiednia pielęgnacja, stres czy nawet nagłe zmiany temperatury.

W jaki sposób można usunąć naczynka?

Z pomocą w usuwaniu rumienia i naczynek przychodzi nam laser. Laseroterapia pozwala skutecznie je zamknąć. Niestety rzadko udaje się tego dokonać za pierwszym razem, zwłaszcza, gdy jest ich wiele. Zabieg należy powtarzać co kilka lat, oczywiście jest to sprawa indywidualna. Niektóre osoby muszą walczyć z rozszerzonymi lub pękniętymi naczynkami czy też rumieniem nawet raz na pół roku, inne co kilka lat.

Co się stanie, gdy nie zamknę naczynek?

 

pękające naczynka

Poza defektem kosmetycznym rumień, pękające i rozszerzone naczynka na mogą być przyczyną tak zwanego nosa kalafiorowatego oraz trądziku różowatego! Lepiej zapobiegać, niż leczyć, więc skonsultuj się z wykwalifikowanym kosmetologiem lub dermatologiem, by wdrożyć odpowiednią kurację.

Jak mogę zapobiegać rumieniowi, rozszerzaniu lub pęknięciom naczynek?

Przede wszystkim sprawdź stan swojego organizmu. Pękające naczynka mogą pojawić się przy niedoborach witamin, nadciśnieniu, stanów zapalnych lub innych chorób. Wzbogać swoją dietę o witaminę c, rutynę i inne suplementy wzmacniające naczynia krwionośne. Pamiętaj, by każdą suplementację SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM!

Sprawdź salon kosmetyczny i ofertę laserów, zanim skorzystasz ze skleroterapii. Do każdej cery trzeba dobrać odpowiedni sprzęt i wiązkę światła.

Napisz, z jakiego miasta jesteś i poleć w komentarzach salony, w których z powodzeniem można zamknąc naczynka.

 

Leave a comment