Coraz więcej kobiet boryka się z łysieniem, u którego podłoża leży wiele chorób. Dowiedz się, jakie mogą być jego przyczyny i w jaki sposób możesz sobie z nimi poradzić.
łysienie

Kiedy udać się do specjalisty?

Pierwsze oznaki łysienia można dostrzec na czubku głowy i skroniach. Powiększające się zakola od razu powinny nas skierować do trychologa. Nie czekaj, jeśli zauważyłaś/eś, że gubisz coraz więcej włosów i skonsultuj się ze specjalistą.

Jakie mogą być przyczyny łysienia?

Przyczyn gubienia włosów może być bardzo dużo, oto główne z nich:

Choroby autoimmunologiczne

Regularna kontrola swojego stanu zdrowia i prawidłowe leczenie chorób może zapobiec łysieniu. Na organizm należy patrzeć holistycznie, czyli całościowo. Wszelkie choroby odzwierciedla Twój wygląd.

Stres

Stres sprzyja łysieniu. Każdy z nas na co dzień doświadcza nieprzyjemnych sytuacji, które podwyższają poziom kortyzolu. Zadbaj o swój wewnętrzny spokój. Zwiększ ilość spacerów lub zastosuj inne metody pomocne w osiągnięciu równowagi.

Nieodpowiednia dieta

Nieprawidłowa dieta jest jedną z najczęstszych przyczyn łysienia, zwłaszcza w insulionooporności i cukrzycy. Twoje cebulki muszą być odżywione, więc zadbaj o dostarczanie odpowiedniej ilości mikroelementów swojemu organizmowi. Skonsultuj z lekarzem wdrożenie suplementów diety, które pomogą wzmocnić cebulki włosa.

łysienie włosy

Nieodpowiednia pielęgnacja

Nieodpowiednio dobrane szampony i inne kosmetyki mogą być przyczyną zwiększonej utraty włosów. Zainwestuj w szampony, maski i odżywki przeciw łysieniu i koniecznie uzupełnij swoją wiedzę z zakresu ich stosowania. Wbrew pozorom nie jest ono oczywiste. 

Fryzury obciążające cebulki włosów

Zbyt mocno związany kucyk, nieodpowiednie gumki do włosów i szarpiące za włosy szczotki to pierwszy krok do łysienia. Nie obciążaj cebulek zbyt “ciężkimi” fryzurami.

włosy łysienie

Zbyt dużo doczepów  

Mniej znaczy więcej. Odpowiednio dobrane doczepy, wraz z metodą ich zakładania, do struktury włosa nie powinny być przyczyną łysienia. Nie przesadzaj z ich ilością. Korzystaj ze sprawdzonych salonów fryzjerskich.

Zaburzenia hormonalne

Hormony odgrywają kluczową rolę w utrzymaniu prawidłowej ilości włosów. Regularnie kontroluj gospodarkę hormonalną swojego organizmu.

Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek obawy dotyczące swojej czupryny, zawsze możesz skonsultować się z trychologiem. Działaj, zanim będzie za późno. 

 

2 Comments

  • Posted 8 czerwca 2022 14:12
    by Sylwia

    Ja też. xd Dobre suplementy na początek.

  • Posted 8 czerwca 2022 14:29
    by Jerzyk

    HAHAHAHAH JA TEŻ PRZY TEŚCIOWEJ. BYLEM U TRYCHOLOGA I POWIEDZIAL, ZE NIE UMIE POMOC

Leave a comment