Lato sprzyja noszeniu sandałów, a przez to odsłanianiu pięt. Wiele kobiet robi to niechętnie ze względu na nieestetyczny wygląd swoich stóp. Przedstawiamy sposób na przywrócenie swoim piętom nawilżenia.

pękające pięty

Podolodzy zalecają kilka specjalistycznych sposobów pielęgnacji stóp. Jeśli nie stać Cię na usługę specjalisty możesz skorzystać z domowego sposobu, który pozwoli Ci na pozbycie się pękających pięt, modzeli i nagniotków na stopach.  

Cremobaza na suche i zrogowaciałe pięty

Powszechnie znana Cremobaza jest dostępna niemalże w każdej aptece i w popularnych drogeriach. Można ją kupić za kilkanaście złotych, a efekty jej stosowania są widoczne na piętach już po kilku dniach jej użycia. Pomaga zredukować modzele, odciski i nagniotki na stopach.

Jak stosować Cremobazę, by pozbyć się pękających pięt?

Producent zaleca, by ten produkt nanieść na oczyszczoną i osuszoną skórę w miejscu zrogowacenia. Dotyczy to nie tylko pięt, ale także innych części ciała, jak na przykład łokci. Substancję należy wmasować do wchłonięcia raz dziennie, najlepiej wieczorem, przez okres nie dłuższy niż 14 dni, jeśli zakupimy Cremobazę z zawartością 50% mocznika. Po upływie dwóch tygodni można używać Cremobazy o niższym stężeniu.

Jaki rodzaj Cremobazy należy zastosować na pękające pięty?

Zacznijmy od tego, że ten specyfik wykazuje właściwości złuszczające, dlatego należy go używać tylko w miejscach zrogowaciałych w dawce z zawartością 50% mocznika. Producent zaleca, by Cremobazę 50% stosować na noc, a Cremobazę 10% na dzień, by odpowiednio nawilżyć pięty. Zamiast Cremobazy 10% oczywiście można zastosować inne kremy nawilżające przeznaczone do pielęgnacji stóp.

Czy każdy może stosować na piety Cremobazę?

Jak w wypadku wszystkich leków i suplementów, istnieją przeciwwskazania do ich stosowania jak na przykład:

nadwrażliwość na którykolwiek ze składników,

ostre stany zapalne skóry,

wiek poniżej 12 lat.

Jakie jeszcze znacie sposoby na pękające pięty? Podziel się swoją wiedzą w komentarzach.

 

Leave a comment