„Dotknij trawy” – co to znaczy?

Ostra wymiana zdań w internecie, a Ty słyszysz określenie „dotknij trawy”? Nie musisz wychodzić z domu, ani iść do parku.
Wyjście na zewnątrz

„Dotknij trawy” jest internetowym idiomem, który oznacza po prostu „wyjdź z domu”, „wyjdź z internetu”. Ludzie w świecie mediów społecznościowych używają tego określenia w celu pokazania zniewagi, gdy ktoś zdaje się nie mieć kontaktu z rzeczywistością.

Trzy znaczenia „dotknij trawy”

Może być to lekkie, subtelne stwierdzenie, by powiedzieć komuś, że jest „zbyt internetowy”, podkreślenie jego nadmiernego zainteresowania życiem kręcącym się wokół mediów społecznościowych bądź gier internetowych.

Może być to również reakcja na nietypowe zachowania ludzi w internecie. Wielu użytkowników Twittera używa tego określenia, by wzywać swoich obserwatorów do negowania niegrzecznego zachowania.

„Dotknij trawy” może przyjąć również formę zniewagi, bezpośredniego obrażania kogoś i sugerowania, żeby zszedł na ziemię.

Złoty środek

Wiele komentarzy z internetu łączy w sobie trzy wcześniej wymienione znaczenia. Czasami użytkownicy używają go, by celowo kogoś znieważyć, a innym razem – by zasugerować, że życie nie kończy się na internecie. „Dotknięcie trawy” jest niczym innym, jak złapaniem kontaktu z rzeczywistością.

Jeżeli zobaczysz mem, na którym ktoś dotyka trawy – już wiesz, co on oznacza i skąd został zaczerpnięty!

Leave a comment