Ratunku! Moja hybryda odpada!

Nie jest tajemnicą, że coraz częściej kobiety decydują się na samodzielne wykonanie manicure hybrydowego w zaciszu domowym. Zaletą takich działań jest z pewnością oszczędność pieniędzy, a ośrodki szkoleń oferują coraz większy wachlarz kursów malowania dla laików. O ile uczymy się wykonania poprawnego nakładania hybrydy na paznokcie w certyfikowanych ośrodkach szkoleniowych, o tyle ten rodzaj manicure nie stanowi dla nas zagrożenia. Niestety, mimo korzystania z usług wykwalifikowanej stylistki paznokci lub samodzielnej, dobrze wykonanej, pracy w domu hybryda czasami szybko odpada. Przyczyn takiego procesu może być wiele. Sprawdź, czy te wskazane przez nas dotyczą właśnie ciebie.

1. Zbyt suche skórki, czyli brak używania oliwki

Wiele kobiet lekceważy istotę stosowania dobrych oliwek do skórek, a niesłusznie! Brak nawilżania ich powoduje, że paznokieć zaczyna się wyginać w literę C, a to narusza warstwę lakieru. Aby temu zapobiec, pamiętaj o stosowaniu odpowiednich oliwek.

2. Choroby paznokci

Grzybica czy zanokcica to tylko niektóre z poważnych schorzeń paznokcia, które mają wpływ na trwałość trzymania się lakieru. Oczywiście odpowiednio przeszkolony specjalista od razu powinien zauważyć wszelkie choroby paznokcia i odmówić wykonania usługi do czasu powrotu do zdrowia, jednak czy każda osoba po studiach, w tym wypadku szkoleniach, jest wykształcona?

3. Urazy paznokci

Wszelkie poważne urazy często są czynnikiem niezależnym od nas, w końcu życie bywa…nieprzewidywalne. Niestety urazy paznokci mogą naruszyć konstrukcję manikjuru.

 4. Piłowanie paznokci, na ktorych już znajduje się hybryda

Ten zabieg niestety prowadzi do naruszenia manikjuru, a stąd droga do paznokciowej tragedii jest już krótka Pamiętaj, że piłowanie paznokci po nałożeniu lakieru nie powinno już mieć miejsca. Pamiętaj, że niezależnie od trwałości Twojej stylizacji paznokci największą uwagę powinnaś/powinieneś przykuwać do higieny pracy! W branży beauty prosperuje wciąż wielu pseudospecjalistów, którzy autoklaw widzieli tylko w internecie albo, co gorsza, nie wymieniają każdorazowo po wykonaniu manicure używanych narzędzi. Zawsze możesz poprosić o otwarcie przy Tobie sprzętu, który będzie używany do wybranej usługi, by uniknąć zarażenia się często nieuleczalnymi chorobami.

Poleć na naszym Instagramie najlepsze stylistki w swojej miejscowości. 

Lakier hybrydowy, który odpada

1 Comments

  • Posted 7 marca 2022 22:31
    by Kasia

    Na +

Leave a comment