Nie śpię z kimś, kto nie czyta – brzmi coraz częściej powtarzane hasło, mające zachęcić więcej osób do czytelnictwa. Mimo przeważającego poszukiwania treści w internecie nad korzystaniem z bibliotek lub księgarni, wciąż wiele osób lubi zrelaksować się przy dobrej książce czy czasopiśmie. Z tego powodu prezentujemy kilka pozycji, które warto poznać wg naszych czytelników. 

 

 

 Marta Iwanowska-Polkowska, #Nażyć się

https://www.empik.com

 

 

Jak sam tytuł wskazuje, książka opowiada o życiu pełną piersią i sposobach na osiągnięcie tego stanu. Jeśli obowiązki przekładasz zawsze ponad siebie, to…powinieneś przeczytać tę pozycję.

 

 

 

 

 

Barbara Wysoczańska, Siła kobiet

 

Czy są z nami fani dwudziestolecia międzywojennego? Świetnie!W takim razie usatysfakcjonuje Was tekst Barbary Wysoczańskiej, czyli Siła kobiet. Realia życia kobiet w czasach wojennych i ich determinacja zostały ukazane w sposób nie zawsze łatwy w odbiorze, ale godzien poznania, bo w końcu siła jest kobietą.

 

 

 

auschwitzThomas Gave, Chłopiec, który narysował Auschwitz

Tej książki chyba nie trzeba opisywać. Jak wskazuje tytuł, Thomas Gave opowiada o ludobójstwie, jednak podczas czytania tego utworu, dzięki zmyślnym opisom, czytelnik ma wrażenie, że jest naocznym świadkiem tych wszystkich makabrycznych wydarzeń. 

 

 

 

 

 

 

Klaudia Tokarz-Laska, Rodzeństwo bliskoścrodzeństwo

Przyszłe mamy zdecydowanie powinny poznać ten tekst. Opowiada on o niełatwej sytuacji do przejścia, z którymi zmagają się dzieci, które niebawem będą miały rodzeństwo. Książka ta pozwoli mamom na lepsze przygotowanie swoich pociech na powitanie nowego członka rodziny. 

 

lęk

 

Tomasz Sablik, Lęk

Boisz się samotności? Czym ona jest dla Ciebie? Jaki jest sens naszej egzystencji? Jeśli kiedykolwiek zadałeś/aś sobie to pytanie, powinieneś przeczytać tę książkę. Być może dzięki niej będziesz mógł/ła zmierzyć się ze swoimi lękami i niektóre z nich oswoić.

 

 

 

Koniecznie podziel się z innymi swoimi wrażeniami po przeczytaniu którejś z proponowanych pozycji. A może już je przeczytałeś?

 

Leave a comment