Wiele osób, nie tylko kobiety, coraz częściej decyduje się na inwazyjne metody upiększania się. Nie ma w tym niczego złego, pod warunkiem, że… wybierzesz odpowiedniego specjalistę w swojej dziedzinie, który ze smakiem wydobędzie atuty Twojej urody. 

Jak wybrać odpowiedniego specjalistę?

Media społecznościowe obfitują w reklamy usług z zakresu niemalże każdej dziedziny. Powinniśmy jednak zachować szczególną ostrożność w doborze specjalisty i nie sugerować się jedynie zdjęciami wykonanych prac. Należy pamiętać, że nie wszystkie są własnością osób, które je udostępniają. Zanim dokonasz wyboru, odwiedź osobę, której chcesz poświęcić swoją urodę. 

Które zabiegi mogą nas oszpecić?

1. Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów jest makijaż permanentny.

Niestety nie wszyscy mają talent do wykonywania tego zabiegu i zamiast upiększać swoje klientki, często niszczą ich wygląd. Nieodpowiednio wykonany trwały makijaż może sprawić, że Twoje brwi szybko mogą stać się niebieskie lub łososiowe, a usunięcie barwnika może być niemożliwe. Pamiętaj, by udać się do sprawdzonej linergistki.

2. Zbyt szybkie powiększanie ust nieodpowiednio dobranymi preparatami

Kwas hialuronowy zyskał ogromną popularność na przestrzeni ostatniej dekady. Wiele z nas marzy o ponętnych ustach i pragnie uzyskać efekt ust Kylie Jenner w możliwie najszybszym czasie. Pamiętaj, że usta to nie guma, a powiększanie ich do sporych rozmiarów powinno przebiegać etapami. Bywa, że sporo osób po powiększaniu ust często ląduje na pogotowiu ze względu na zakażenia, odczyny alergiczne czy po prostu źle wykonany zabieg, który niszczy ich urodę.

3. Przedłużanie rzęs klejem niewiadomego pochodzenia

Jednym z najczęstszych skutków ubocznych stosowania niewłaściwego kleju do rzęs jest opuchlizna nie tylko oka, ale nawet całej twarzy. Zawsze poproś specjalistkę o przedstawienie źródła, nazwy i składu kleju, by uniknąć przykrych konsekwencji urodowych.

4. Zbyt duża ilość doczepów włosami niskiej jakości

rzęsy oczy
Photo by Drew Dizzy Graham on Unsplash

Chyba każda z nas marzy o gęstych włosach, które lśnią w blasku słońca. Często podejmując decyzję o ich przedłużeniu lub zagęszczeniu  kierujemy się ceną, nie doświadczeniem fryzjerki, przez co doczepy nie są odpowiednio dobrane do struktury naszego włosa i zamiast dodawać nam uroku, oszpecają nas. Także zbyt duża ilość doczepionych włosów sprawia, że ich cebulki mogą osłabnąć, co prowadzi do łysienia. Pamiętaj, że uroda nie toleruje przesady.

5. Stosowanie kosmetyków nieodpowiednio dobranych do typu cery

Reakcje alergiczne, przesuszenie skóry, wypryski i przebarwienia to jedne z najczęstszych powikłań nieodpowiednio dobranego kosmetyku. Zaufaj profesjonaliście i skorzystaj z jego porady, by Twoja uroda zostało odpowiednio wydobyta.

Niezależnie od wyboru, pamiętajcie, że “lepiej” nie oznacza dobrze. Dajcie znać w komentarzach, jakich nieprzyjemnych skutków doznaliście, przez nieodpowiednie wybory.

 

Leave a comment