Biżuteria nazębna

Źródło: UnSplash
źródło: unsplash

 

Biżuteria nazębna, czyli twinkles, jest alternatywą dla pozostałych metod dekorowania ciała. A co najważniejsze – jest całkowicie odwracalna i bezpieczna.
To stosunkowo nowe osiągnięcie stomatologii estetycznej, z którego mogą skorzystać osoby, które chcą się wyróżnić w tłumie, a dodatkowo podkreślić swój uśmiech.
Twinkles
Twinkles to elementy złota, szkła bądź kamieni szlachetnych mocowane do powierzchni zęba. Ozdoby najczęściej zakładane są na górną jedynkę, dwójkę bądź trójkę. Chociaż coraz częściej można zaobserwować „pełny uśmiech” ozdobiony właśnie tą metodą.
Na czym polega zabieg założenia biżuterii nazębnej?
Kryształki przykleja się do szkliwa zęba za pomocą specjalnych materiałów stomatologicznych. Zabieg odbywa się bez wiercenia oraz uszkadzania powierzchni zębów.
Jak długo twinkles utrzymują się na zębach?
Biżuteria nazębna utrzymuje się na zębach od kilkunastu miesięcy do kilku lat. W czasie jej użytkowania nie ma żadnych ograniczeń co do sposobu dbania o higienę jamy ustnej bądź żucia.
Kiedy można ściągnąć kryształki?
Twinkles są przyklejane do zębów za pomocą specjalnych materiałów stomatologicznych. Mogą zostać ściągnięte w dowolnym momencie przez stomatologa. Po usunięciu kleju oraz wypolerowaniu zęba jego powierzchnia pozostaje nienaruszona.
Na który ząb przykleja się kryształki?
Biżuteria nazębna najczęściej przyklejana jest na górnych „trójkach” bądź „dwójkach”, jednak jest to kwestia całkowicie indywidualna. Coraz częściej można zaobserwować pełny uśmiech ozdobiony kryształkami.
Pamiętajmy! Przed wykonaniem takiego zabiegu skonsultujmy się z lekarzem, a sam zabieg najlepiej wykonać w gabinecie. Wykonany przez specjalistę gwarantuje bezpieczeństwo!
Daj znać na naszym Instagramie bądź Facebooku czy zdecydowałbyś się w ten sposób zadbać o swoją urodę!

Leave a comment