Trwałe makijaże ust, brwi, dorysowywanie piegów a nawet włosów stały się codziennością. Sprawdź, jak rozpoznać nieudaną pigmentację.
Brwi zmieniają swój kolor na łososiowy
Przyczyn zmiany koloru brwi może być kilka – m.in. stany zapalne w organizmie, ale także nieodpowiednio dobrany barwik do typu cery lub zbyt płytko wtłoczony pigment. Jeśli zauważasz pierwsze objawy zmianu koloru skóry, natychmiast zgłoś się do osoby wykonującej zabieg.
Barwnik poza łukiem brwiowym
Jeśli makijaż wychodzi poza łuk brwiowy lub kontur ust, jest niesymetryczny albo nierówno pokrył skórę, może to świadczyć o nieodpowiednim przygotowaniu linergistki do pełnienia swojej funkcji.
Za ciemne brwi po mikropigmentacji
Jeśli przed Twoją buzią kroczą najpierw rzucające się w oczy brwi, najprawdopodobniej linergistka użyła zbyt ciemnego barwnika. Przed zabiegiem dokładnie omów ze specjalistką swoje oczekiwania i kolor brwi, jaki zostanie na twarzy po wygojeniu się skóry.
Niebieskie/granatowe brwi
Jeśli jesteś fanką granatowego lub niebieskiego łuku brwiowego, nie mamy nic przeciwko, jednak nie są to naturalne odcienie organizmu i wyglądają po prostu…źle. Podobnie jak w wypadku łososiowych brwi, przyczyny powstawania niebieskich tonów to problemy zdrowotne i nieumiejętność linergistki.
Na szczęście makijaż permanentny można usunąć laserowo. Niestety bywa, że barwnik, a zależy to od jego jakości i głębokości aplikacji, nie zostanie w pełni zneutralizowany. Pozbycie się koloru z ust jest znacznie trudniejsze od zlikwidowania go z innych części ciała, czasami niemożliwe. Koniecznie skonsultuj się ze specjalistą, który ma odpowiedni laser i doświadczenie w usuwaniu barwinka. Nie zawsze jest to linergistka.