Styl Old Money to charakterystyczny ubiór oparty na klasycznym stylu. Mówi się, że odnosi się do osób pochodzących z arystokracji, które nie są, tzw. dorobkiewiczami usiłującymi pokazać swoją majętność poprzez widoczne emblematy prestiżowych marek.

Old Money

W Old Money nazwy marek są niewidoczne, a cenę ubrań można rozpoznać po dobrej jakości faktur materiałów. Old Money to synonim klasy i obycia, którego nie można kupić. Są osoby, które twierdzą, że klasę się tylko dziedziczy, ile jest w tym prawdy? Sam i oceńcie, jednak jedno jest pewne –  w tym rodzaju stylizacji poczucie stylu i klasy z pewnością jest widoczne.

Old Money

 

Styl Old Money trzeba umieć nosić!

estetykę można określić jako bardzo wyrafinowaną i szykowną, a jej wygląd wskazuje na bogactwo i historię rodu. W ubraniach pełnych dyskrecji, elegancji, wysokiej jakości materiałach i stonowanych kolorach są możemy oglądać rodzinę królewską. Kate Middelton jest idealnym przykładem fanki tego stylu.

Old Money

Jaka odzież przynależy Old Money?

Z reguły są to wszelkie marynarki, golfy, płaszcze, spódnice do kolan, zestawy spódnic i marynarek, garnitury, skromne sukienki, markowe torebki bez logo, kapelusze, ciemne okulary przeciwsłoneczne, szale czy skórzane rękawiczki. Ubrania w Old Money są w stonowanych kolorach.

Z kolei biżuteria jest stworzona ze szlachetnych kruszców i należą do niej między innymi antyczne broszki, spinki na mankietach czy sygnety. Na paznokciach nie widnieją krzykliwe kolory.

Czy mieścisz się w granicach Old Money?

 

 

 

 

 

Leave a comment