Starość nie radość, dlatego w czasach kultu ciała coraz częściej korzystamy z zabiegów medycyny naturalnej i inwazyjnej, by opóźnić procesy starzenia się. Czy z te zabiegi są przeznaczone tylko dla kobiet? NIE! 

Decydują się na nie coraz częściej także mężczyźni, choć wielu z nich nadal żyje prehistorycznym przekonaniem, jakoby zabiegi upiększające odbierały im męskości. Burzymy ten mit i przedstawiamy niektóre z zabiegów, które pozwolą Wam, panowie, naturalnie poprawić swoją urodę i dzięki temu zwiększyć pewność siebie. Zaczynamy!

skóra twarz
Stosowanie peelingów i kremów

Każda skóra potrzebuje nawilżenia, ale nie tylko tego! Dieta i suplementacja to nie wszystko. Kremy wzbogacone o składniki odżywcze dostosowane do danego typu skóry są niezbędne do utrzymania jej warstwy hydrolipidowej. Dzięki prostej czynności, bo aplikacji kremu, możesz w kilka tygodnia poprawić stan swojej skóry, choć pierwsze efekty mogą być zauważalne już po kilku dniach ich stosowania.

Wodorowe oczyszczanie twarzy

A skoro mowa o kremach, to nie może zabraknąć wzmianki o oczyszczaniu twarzy. Zapchane pory i nadmiar złuszczonej skóry ograniczają wchłanianie się kremu, dlatego trzeba ją dogłębnie oczyścić zgodnie z zaleceniami kosmetologa. Domowy peeling nie wystarczy.

Laseroterapia

Blizny potrądzikowe, zmarszczki, utratę kolagenu i znacznie więcej mankamentów skóry możesz zniwelować dzięki laserom. Sprawdź ich ofertę i przekonaj się, jakie to proste.

Masaż twarzy

twarz

Coraz większą popularność zyskują masaże twarzy. Ich instrukcję możesz znaleźć na YouTubie, Facebooku, Instagramie, TikToku i innych portalach. Nie zawahaj się ich użyć. Masaż zwiększa ukrwienie skóry, jej produkcję kolagenu i wzmacnia mięśnie twarzy, by dla poszczególnych jej części grawitacja była łaskawsza.

Mezoterapia

Mezoterapia twarzy i nawet skóry głowy to prawdziwy koktajl energetyczny. To dostarczenie dużej ilości związków, które są niezbędne do odżywienia buzi czy cebulek włosów. Zanim jednak z niej skorzystasz, sprawdź, jakie są jej przeciwwskazania

Filtry przeciwsłoneczne

 

UV

Nieużywanie filtrów przeciwsłonecznych to wręcz znęcanie się nad skórą. O szkodliwym działaniu promieni słonecznych pisano już chyba wszędzie, ale nie wszędzie mówi się o najnowszych badaniach, które wskazują, że podczerwień i światło niebieskie emitowane z ekranów LED, czyli między innymi telefonów, monitorów czy telewizorów, jest nawet bardziej szkodliwe dla skóry niż UVA, UVB i UV. Sprawdź, czy Twój filtr do skóry zawiera składniki chroniące ją przed wszystkimi rodzajami szkodliwego promieniowania.

Każdy zabieg z zakresu medycyny naturalnej i inwazyjnej jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn, dlatego nie obawiaj się konsultacji w renomowanym salonie kosmetologicznym, by zdiagnozować stan skóry i wdrożyć jej odpowiednią pielęgnację. 

 

Leave a comment