Nie od dziś wiadomo, że seks leży u podstaw piramidy naszych potrzeb. Może on utrwalić nasze relacje z partnerem, wprawić nas w fascynujące euforyczne doznania, a niekiedy …zniszczyć namiętność między partnerami i doprowadzić do rozpadu związku.

Najważniejszym aspektem seksu jest oczywiście zgoda na niego obu stron – dotyczy to  także wszelkich eksperymentów, jakie chcemy wprowadzić do alkowy. 

Zanim jednak do niej przejdziemy, niezwykle ważną rolę pełni gra wstępna. To ona może rozpalić namiętność partnera lub partnerki, doprowadzić do penetracji  lub …ochłodzić namiętność między kochankami. Oto praktyczne porady, dzięki którym twoja gra wstępna lub seks nie zakończy się rezygnacją przez Twojego partnera(kę) ze współżycia.

Photo by Dainis Graveris on Unsplash

 1.Nigdy nie krytykuj jego lub jej miejsc intymnych

Nie każdy z nas wygrał w loterii genów wymarzonego członka czy piersi miseczki F, jednak krytyka Twojego wybranka może negatywnie wpłynąć na jego samoocenę, a co za tym idzie, współżycie. Staraj się szukać pozytywnych aspektów u swojego partnera/partnerki, wszak seks u wielu ludzi odgrywa się głównie w głowie, a samo zbliżenie nie musi być tylko doznaniem fizycznym, ale także duchowym. 

2. Obserwuj reakcję partnera i nie przekraczaj jego granic

Pamiętaj, że nie wszyscy są zwolennikami seksu oralnego czy analnego. Na świecie jest 7 miliardów ludzi, więc również 7 miliardów różnych doświadczeń i upodobań. Podczas seksu partnerzy muszą czuć się przede wszystkim bezpiecznie, a wymuszenie na kimś pozycji seksualnej lub zabawy erotycznej nie sprzyja odprężeniu się i czerpania satysfakcji seksualnej. 

3. Nie rezygnuj z antykoncepcji, jeśli partner(ka) nie wyraża na to zgody!

Niechciana ciąża jest jedną z wiodących przyczyn zniechęcenia uprawiania seksu u kobiet. Z obawy przed niechcianym potomstwem wiele osób, w tym mężczyźni, nie potrafi się zrelaksować, dlatego rezygnacja z antykoncepcji może nie tylko zmniejszyć przyjemne doznania, ale także całkowicie zakończyć zbliżenie. Nie zapominaj, że każde działanie podczas współżycia musi być dozwolone przez każdą ze stron.

4. Problemy zostaw na później

Każdy z nas spotyka różnego rodzaju niedogodności życiowe na swojej drodze, ale seks to czas relaksu i odprężenia, więc otwórzmy się na przyjemność i pozwólmy odejść w niepamięć problemom. Poważne, a tym bardziej  przykre, rozmowy zostaw na później, wszak zbliżenie ma być czasem wyłącznie przyjemności!

Koniecznie daj znać na naszym Instagramie, jak powinny wyglądać odpowiednie relacje z partnerem.

 

 

 

 

 

Leave a comment