Makijaż, markowe ubrania, modne fryzury, eleganckie buty – to jedne z licznych atrybutów, którymi ludzie pragną się wyróżnić.

Niezależnie od grupy wiekowej, statusu czy pochodzenia, każdy z nas lubi się podobać sobie lub innym. Pomimo starań, jakie wkładamy w wygląd zewnętrzny, niektórzy z nas zapominają o … kolorze.

Badania teoretyków koloru wskazują, że w zależności od typów urody możemy wyróżnić wachlarz barw, w których poszczególne osoby, niezależnie od płci, wyglądają wyjątkowo niekorzystnie.

Po co mi analiza kolorystyczna?

Analiza kolorystyczna i praktyki z nią związane pozwalają wydobyć z ludzi ich naturalne piękno i intensywnie je podkreślić. Styliści korzystają z wielu systemów analiz w zależności od specjalizacji, ale klasyczna  i najbardziej rozpowszechniona to analiza kolorystyczna tak zwanych analiza 4 pór roku, wśród których wymienia się także podtypy. 

Proces doboru odpowiednich kolorów jest skomplikowany i powinien być wykonywany przez wykwalifikowanych stylistów, jednak w internecie możemy znaleźć liczne poradniki, które oferują samodzielną, podstawową analizę swojego typu urody i dopasowanie zgodnie z nią kolorów, w których można korzystniej wyglądać. 

Sprawdź, jaką porą roku jesteś i koniecznie pochwal się swoją przemianą na naszym Instagramie lub Facebooku.

 jaki-jest-twoj-kolorystyczny-typ-urody

Leave a comment