Jak człowiek cerze, tak cera człowiekowi, dlatego prezentujemy sześć największych błędów w pielęgnacji buzi, za które nasza skóra odpłaci nam ze zdwojoną siłą.

 

Stosowanie mydła lub nieodpowiednio dobranych żelów do mycia twarzy

Mydło zmywa warstwę lipidową skóry, a brak tej bariery ochronnej sprawia, że nasza skóra staje się przesuszona i podatna na szybsze starzenie się. Podobnie jest z nieodpowiednio dobranymi żelami do rodzaju naszej cery. Najlepiej ustalić odpowiedni dobór kosmetyków z kosmetologiem.

cera

 

 Nieodpowiednio dobrany krem do naszej cery

Niewłaściwy krem, i inne kosmetyki, dla naszej cery może przyczynić się nie tylko do starzenia się naszej buzi, ale także do wszelkiego rodzaju uczuleń, egzem czy wyprysków. Jeśli masz z tym problem, zacznij od weryfikacji swoich kosmetyków do pielęgnacji twarzy. 

Brak stosowania filtrów przeciw  UV, UVB, IR oraz światłu niebieskiemu

O szkodliwości promieni słonecznych dla naszej cery każdy wie, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę, że najnowsze badania wskazują, iż światło niebieskie, pochodzące z ekranów monitorów, telefonów czy telewizorów, jest równie niebezpieczne co promieniowanie słoneczne. Zadbaj o odpowiednie filtry zawierające składniki ochronne przeciw niemu. 

Dotykanie twarzy dłońmi lub telefonem

Należy bezwzględnie tego unikać, jeśli wcześniej dokładnie nie umyjemy rąk i nie zdezynfekujemy telefonu. Dzięki temu uchronimy naszą cerę od niedoskonałości. Wypryski i licznego rodzaju zakażenia są skutkiem przedostania się niewyobrażalnie dużej ilości bakterii i wirusów na skórę twarzy. Prostymi czynnościami możemy temu zapobiec.

Nieodpowiednia dieta i nawadnianie

O skutkach nieodpowiedniego nawadniania organizmu pisaliśmy TUTAJ. Dieta w szczególności przyczynia się do stanu naszego zdrowia i wyglądu cery. Na twarzy wręcz wypisane jest spożywanie nadmiaru cukru czy fast foodów. W końcu jesteś tym, co jesz.

cera

Makijaż podczas wysiłku fizycznego. 

Podczas wysiłku fizycznego nie tylko spalamy tłuszcz, ale także uwalniamy z organizmu sporą ilość wody w postaci potu. Jeśli na naszej buzi znajduje się podkład, nasze pory rozszerzają się i ulegają zapchaniu, dlatego nikogo nie powinny dziwić krostki i wypryski dumnie prezentujące się na cerze.

A Ty? Jakie czynności dodałbyś/ałabyś do nieodpowiedniej pielęgnacji cery? Napisz o tym na naszym Facebooku i Instagramie

Leave a comment