Woda stanowi ponad połowę składu naszego organizmu. Utrata jej w granicach 15% kończy się dla każdego śmiercią, a żeby doprowadzić do trwałego uszkodzenia narządów, wystarczy utracić jej tylko 10%. Codziennie zużywamy blisko 2,5 litra jej zasobów, czy teraz rozumiesz, dlaczego musisz regularnie uzupełniać wodę, by utrzymać funkcje życiowe, a z tym urodę?

woda

Woda ma wpływ nie tylko na kondycję fizyczną, ale także psychiczną. To trunek życia, bo to dzięki niej w naszych organizmach zachodzą skomplikowane reakcje chemiczne. To ona rozrzedza krew, pomaga doprowadzić do naszych komórek niezbędne substancje odżywcze, umożliwia przyswajanie składników odżywczych, reguluje temperaturę ciała, przyśpiesza spalanie materii, wspomaga chudnięcie i czyni wiele innych rzeczy, które są niezbędne do utrzymania nas przy życiu i… urodzie.

Ile wody trzeba dziennie wypić?

Ilość wody niezbędnej do prawidłowego funkcjonowania organizmu zależy od naszej masy ciala i możliwości pracy nerek. Przyjmuje się, że odpowiednie nawodnienie utrzymamy, jeśli będziemy pić na każdy kilogram masy ciała ok. 30 cm3 wody na dobę.

wodaJak woda wpływa na mój wygląd?

 1. Niweluje opuchliznę i zmniejsza masę ciała

Tak, to odpowiednie nawodnienie wpływa na prawidłową gospodarkę płynów w organizmie. Niedobór wody powoduje, że organizm jest zmuszony do jej magazynowania, dlatego zwiększa się nasza masa ciała.

2. Odżywia tkanki 

Jak wspominaliśmy, to dzięki wodzie do każdej części naszego ciała doprowadzane są substancje odżywcze. Bez nich nasze włosy będą wypadać, paznokcie łamać się, a skóra zostanie pozbawiona blasku w zaskakująco szybkim tempie. Oczywiście to nie wszystkie urodowe konsekwencje odwodnienia. 

3. Ujędrnia skórę

Jeśli Twoja skóra jest zwiotczała, przeprowadź prosty test. Wykonaj zdjęcie swojej twarzy teraz i po trzech tygodniach odpowiedniego nawadniania. Efekt jest zdumiewający, prawda?

 

4. Oczyszcza organizm

Usuwanie toksyn z organizmu wpływa na niemalże każdy aspekt naszego wyglądu. Na nic się zdadzą kosztowne kuracje z ziołami, suplementami i innymi składnikami bez odpowiedniego nawodnienia organizmu. Pamiętaj o tym, zanim zainwestujesz w różnego rodzaju oczyszczające diety.

5. Nawilża skórę

Wydałaś fortunę na kremy nawilżające, a wciąż borykasz się z suchą skórą? Zanim po raz kolejny zmienisz kosmetyki, przyjrzyj się sobie i sprawdź, ile pijesz wody w ciągu dnia. Być może Twój problem nie jest związany z nieodpowiednim doborem kremów, a z niedoborem wody, 

A Ty? Jakie zauważyłaś/eś zmiany w swoim wyglądzie dzięki odpowiedniemu nawodnieniu? Daj znać w komentarzach

 

Leave a comment