Choć każdy z nas lubi się sobie podobać, nie wszyscy wiedzą, jak dobrać ubiór, by wyeksponować piękno swojego ciała i ukryć wszelkie jego mankamenty. Z tego powodu przedstawiamy pięć najczęstszych błędów popełnianych w stylizacji, których należy unikać.

UBIÓR NIEADEKWATNY DO OKAZJI

Od tego trzeba zacząć. Niezależnie od właściwego doboru ubrań do sylwetki, najważniejsze w stylizacji jest dostosowanie wyglądu do sytuacji/uroczystości. Gros osób oburzyłoby się na widok uczennicy odzianej w bikini w szkole. Swoje obruszenie tłumaczyłoby niedostosowaniem stylu do miejsca, dlaczego więc niektórzy z nas wkładają trampki lub wymiętoloną koszulę bez krawata na ślub? Nie oceniamy, ale wskazujemy zależność. Jakkolwiek pamiętaj, że elegancja nigdy nie wychodzi z mody! 

 

ZA MAŁE UBRANIA

Tak! Chyba każdy ma to za sobą. Czasami wciskamy się w za małe ubrania nie tylko dlatego, że nie zdążyliśmy wymienić garderoby, ale także dlatego, że trudno nam zaakceptować…nadmiarowe kilogramy. Wbrew pozorom pod większymi ubraniami łatwiej ukryć tuszę, zwłaszcza, jeśli rzeczy nie będą przylegały do sylwetki. Zadbaj o swoją stylizację przynajmniej dzień przed planowanym wyjściem, niezależnie od jego rodzaju, by czuć się komfortowo.

 

POSTARZAJĄCY MAKIJAŻ LUB FRYZURA

Odpowiednio dobrany makijaż można uznać za zwieńczenie stylizacji. Mniej znaczy więcej. Moda z początków lat 2000 odeszła w niepamięć, a loki intensywnie skręcone do samej nasady włosów kojarzą się większości z perukami wykorzystywanymi w teatrach. Umiejętne podkreślenie swojej urody jeszcze nikomu nie zaszkodziło, pod warunkiem, że jest wykonane z umiarem. 

                                                                  ZBYT DUŻO DODATKÓW

Jak wyżej; mniej znaczy więcej. Zbyt duża ilość świecidełek może zmienić Twoją stylizację w kicz. Tej zasadzie podlegają także duże emblematy rzucające się w oczy z oddali. Pamiętaj, że bogaci ludzi, zwłaszcza wewnętrznie, nie potrzebują udowadniania innym swojego stanu konta gigantycznymi emblematami w dużych ilościach. Jeśli chcesz uniknąć porównywania Ciebie do “Karyn”, stań przed lustrem i zastanów się, czy widoczne logo ekskluzywnych marek jest Tobie potrzebne jednocześnie na torebce, kurtce, koszulce, butach czy czapce.

KIEPSKA JAKOŚĆ MATERIAŁÓW

Jeśli nie stać Cię na kupno materiałów dobrej jakości, które także są ważną składową każdej stylizacji, zainwestuj chociażby w golarkę do ubrań, dzięki której możesz je odświeżyć. Pamiętaj też o lumpeksach. O zaletach kupowania w nich pisaliśmy tutaj.

 

 

Dajcie znać, czy zgadzacie się z powyższymi punkami dotyczącymi stylizacji na Facebooku lub Instagramie

 

1 Comments

  • Posted 8 czerwca 2022 14:03
    by Sylwia

    Dodałabym jeszcze stylizację na ubrania, w których po prostu źle się czujemy. Niech każdy nosi się, jak chce.

Leave a comment